Innovációs nagydíjakra lehet pályázni
A Magyar Innovációs Alapítvány – a Magyar Innovációs Szövetséggel közösen – a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal főtámogatásával, az Innovációs és Technológiai Minisztériummal, az Agrárminisztériummal, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalával és a Valor Hungariae Zrt.-vel együttműködve, 28. alkalommal hirdeti meg a Magyar Innovációs Nagydíj című pályázatot.
A 2019. év legjelentősebb innovációs teljesítményét elismerő Magyar Innovációs Nagydíj mellett a kiemelkedő innovációs teljesítmények további, összesen hét kategóriában kaphatnak díjat:
- a 2019. évi Ipari Innovációs Díj,
- a 2019. évi Informatikai Innovációs Díj,
- a 2019. évi Agrár Innovációs Díj,
- a 2019. évi Környezetvédelmi Innovációs Díj,
- a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala Innovációs Díja,
- „Alapkutatástól a piacig” 2019. évi Innovációs Díj (NKFIH).
A legeredményesebb, 2017. január 1. után alapított innovatív startup vállalkozás pedig a Valor Hungariae Zrt. és a Magyar Innovációs Szövetség „2019. év legjobb startup vállalkozása” Díját nyeri el.
A pályázaton azok a Magyarországon bejegyzett vállalkozások, ill. szervezetek vehetnek részt, amelyek a 2019. évben kiemelkedő műszaki, gazdasági innovációs teljesítménnyel (új termékek, új eljárások, új szolgáltatások értékesítése stb.) jelentős üzleti hasznot értek el. Az innováció kiindulási alapja tudományos kutatás, műszaki-fejlesztési eredmény, szabadalom, know-how alkalmazása, technológiatranszfer stb. lehet.
A bírálóbizottság a Magyar Innovációs Alapítvány Kuratóriuma által felkért tudósokból, vezető gazdasági szakemberekből áll, elnöke dr. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter. A bírálóbizottság az innovációból, 2019- ben elért eredmény/árbevétel, és egyéb műszaki, gazdasági előnyök mellett az innováció újszerűségét, valamint a pályázat kidolgozottságának színvonalát is értékeli.
A pályázatot a többfős zsűri előzetesen írásban is értékeli. A zsűritagok szakértők bevonásával részletesen tanulmányozzák a pályázati anyagokat, és pontoznak a következő szempontok szerint:
- eredetiség, újszerűség, innovativitás (az innováció jellege: új, másoló, követő, továbbfejlesztő stb.)
- 2019-ben a pályázónál elért többleteredmény és árbevétel
- társadalmi hasznosság (jól becsülhető közvetett, közvetlen előnyök).
A bírálóbizottság által meghozott döntés végleges, fellebbezésnek helye nincs. Korábbi Innovációs Nagydíj pályázatokon díjazott innovációval újból pályázni nem lehet.
Beadási határidő: 2020. február 12. 15 óra.
A nevezéshez szükséges dokumentumok:
- Egyoldalas összefoglaló, amely a www.innovacio.hu/innonagydij c. oldalon tölthető ki,
- Részletes leírás a megvalósításról, az innovációból elért piaci, illetve gazdasági eredményről (árbevétel/eredmény, piaci részesedés növekedése stb.), valamint arról, hogy külső (pályázati) forrás men - nyiben segítette az innovációs teljesítmény elérését, ös - szesen maximum 10 A/4-es oldalon,
- Referenciák igazolása (szakvélemény, vevők véleménye, fotó, videofilm, szakcikk stb.),
- Nyilatkozat a közölt adatok, információk, valamint a szellemi tulajdonvédelmi jogok hitelességéről.
A részletes leírást, a nyilatkozatot PDF formátumban kell feltölteni erre az oldalra: www.innovacio.hu/innonagydij
További információ:
www.innovacio.hu
E-mail: innovacio@innovacio.hu
Tel.: 06-1/460-3330
2018-BAN AZ ALÁBBI VÁLLALKOZÁSOK ÉS SZERVEZETEK RÉSZESÜLTEK AZ ELISMERÉSBEN:
- Az Innovációs Nagydíjban az Omixon Biocomputing Kft. részesült újgenerációs transzplantációs genetikai teszt fejlesztéséért és globális piaci bevezetéséért.
- Az Innovációs és Technológiai Minisztérium 2018. évi Ipari Innovációs Díját a FUX Zrt. kapta extrém üzemi körülményekre tervezett nagyfeszültségű távvezeték fejlesztéséért és gyártásáért.
- Az Informatikai Innovációs Díjban a Sanatmetal Kft. részesült a WIWE szívdiagnosztikai eszközért.
- Az Agrár Innovációs Díjjal az MTA Agrártudományi Kutatóközpontot jutalmazták az új típusú bőtermő martonvásári búzafajtákkal megvalósított innovációért.
- A Környezetvédelmi Innovációs Díjban a Norma Instruments Zrt. részesült az Icon hematológiai termékcsaládért.
- A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal „Alapkutatástól a piacig” Innovációs Díját a Mirrotron Kft. kapta a neutronspektroszkópia kifejlesztéséért és alkalmazásáért a tudományban és az iparban.
- A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala 2018. évi Innovációs Díjában a Teqball Kft. részesült a Teqball SMART – kis helyigényű multifunkciós sporteszközért.
- A 2018. évi Startup Innovációs Díjban a Webshippy Kft. részesült a Kiszervezett logisztikai c. szolgáltatásért.
Kapcsolódó dokumentum:
innovacios-nagydijakra-lehet-palyazni
Tetszett a cikk?
Cikkajánló
Egyetemi hírek – 2024. november
A Soproni Egyetem 2024. novemberi hírei
Az Isteni Lélek sziporkái
Gyenes Tamás fafaragó népi iparművész beszél munkáiról.
Újdonságok a Foresttől
Bemutatkozik a VIBO új termékcsaládja, érkezik a HOME BOX 45 mm-es golyós fiókcsúszók új generációja, moduláris fiókrendező, egyszerű sablon a pontos jelöléshez és meg&ea...