Komárom-Esztergom megyében folytatja természetvédelmi fejlesztéseit a Pilisi Parkerdő Zrt.

A természetvédelmi fejlesztések a megye 11 településének területét érintik a Gerecse és Visegrádi-hegység területén. A munkálatok költsége meghaladja a 231 millió forintot, az összeg teljes egészében Európai Unió támogatásából származik - közölte a társaság kedden az MTI-vel.
Bajna, Pilisszentkereszt és Pilismarót erdészeteinél kitakarítják a kétéltű fajok számára fontos erdei kistavakat, a pilismaróti Miklós-deák-völgyben elbontják a tájat régóta elcsúfító beton gátakat, és helyettük a vízi élőlények mozgását lehetővé tevő vízrendszert építenek ki. A tavak élővilágát információs táblákkal szemléltetik.
A Pilisi Parkerdő Zrt. számára nagy szakmai kihívást jelentő feladat a nem honos, agresszívan terjedő fafajok, mint az észak-amerikai akác és a távol-keleti, tévesen ecetfaként ismert bálványfa visszaszorítása. Ezek a fajok a városok elhanyagolt területei mellett erdőszegélyeken, erdei utak és nyiladékok mentén, sőt az erdősítésekben is megjelentek. Gyors növésükkel az élőhelyekről kiszorítják a természetes fafajtákat és környezetükben az őshonos élőlények sokszínűsége is csökken - olvasható a közleményben.
A terepi munkák október első hetében a Miklós-deák völgyi tavak helyreállításához tartozó földmunkákkal kezdődnek és 2015 áprilisában fejeződik be. A "Parkerdő természetesen" projektnek ez a harmadik nyertes pályázata. A főváros környékén mintegy 65 ezer hektár állami erdőt kezelő Pilisi Parkerdő Zrt. 2008 óta Közép-magyarországi régióban két - már eredményesen lezárt - pályázat keretében végzett élőhely megőrzési és helyreállítási munkákat.

Forrás: MTI


Tetszett a cikk?