OHRA automatizált állványrendszerek
A főként karos raktári állványairól ismert OHRA Regalanlagen GmbH idén májusban már több mint egy éve rendelkezik gyári képviselettel hazánkban. Az OHRA a kül- és beltéri állványait kifejezetten nagy teherbírásra méretezi.
A gyár egyik specialitása, az automatizált rendszerek, a raktározás optimalizálását, a be- és kitárolási idők gyorsítását és a helyigény csökkentését szolgálják.
A mozgó állványsoros rendszerek az állványok közötti folyosóigényt csökkentik le. Az egyes állványokat mozgató kocsikra szerelik, melyek síneken és kerekeken összetolhatók. A be- és kiraktározáshoz távirányítással vezérelt meghajtás nyitja meg a szükséges folyosót. Ebből adódik a közlekedési utak jelentős megtakarítása, és akár 100%-os alapterület-növekedés a helyhez kötött állványokhoz viszonyítva. A mozgó állványrendszerek függetlenek az állvány fajtájától, így jól használhatóak raklapos és karos rendszereknél is, akár 60 méter hosszal és 200 tonna teherbírással. Meglévő csarnokba akár utólag is beépíthetőek.

A teljesen automatikus állványkiszolgáló eszközök és robusztus állványrendszerek műszakilag megtervezett összhangja előnyt jelent az üzemek logisztikai folyamatainak optimalizálásában. Keskeny állványközi folyosók, magas tárolási sűrűség és az automatikus raktár kompakt építési módja egy gazdaságos módon üzemeltetett raktár elemeit képezik. Az automatizálás nem csupán új építmények esetében lehetséges, korábban kézzel kezelt állványrendszerek is bármikor átszerelhetők félig vagy teljesen automatikus vezérlésre. Az állványkiszolgáló eszközök gyorsan és rugalmasan képesek mozgatni a nehéz terheket és árukat. A spektrum a termelési osztályozástól, a gyártási és szerelési puffertől, a kiszállító, alkatrész- és átmenő raktárig terjed.

A teljesítménynövelést eredményezheti a nagy sebességű átlós út a maximális terhelés mellett, akár 27 méter magasságig, valamint az akár több folyosó egy állványkiszolgáló eszközzel történő kiszolgálása a kanyartechnika alkalmazásával, az ember nélküli vagy részben automatikus változatban.
A mozgatható állványok folyosóinak biztonságát pl. az állványok elő- és hosszanti oldalain felszerelt fénysorompók garantálják. A rendszerek kielégítik a személy- és munkavédelmi jogszabályi irányelveket és követelményeket.
Állványainkról bővebb információt a www.ohra.hu weboldalon talál. Reméljük, megoldásainkkal hatékonyabbá tehetjük raktárrendszereit!
Tetszett a cikk?
Cikkajánló
Egger Dekoratív Kollekció 26+ kollekció a Forest kínálatában
Az EGGER megújult kollekciójának teljes palettája elérhető a FOREST kínálatában. A folyamatosan változó trendek és piaci igények alapján a fa alapanyagok specialistája most &aac...
Építsünk modern médiafalat!
A nappali a család életében nagyon fontos helyszín, érdemes a megtervezésére több időt szentelni.
A tervezés kézzelfoghatóvá válik
A Palette CAD megmutatja a különböző megjelenítési stílusok előnyeit. A helyiség- és bútortervezés vizualizációja az előnyök egész sorát kínálja.

