Wood Hollow – A fakuckó
Érdekessége, hogy a felhasznált faanyagok úgy kerültek beépítésre, hogy prezentálják a Föld fejlődéstörténetét, tehát a legidősebbtől a legfiatalabb fafajig haladhatunk ebben a bonyolult szerkezetben. Az építmény területe elég nagy ahhoz, hogy két ember is egyszerre csodálhassa, és a természetben érezhesse magát, hiszen a vázszerkezetet úgy alakították ki, hogy néhol besüssön a Nap, illetve járjon a levegő, így a bent tartózkodókban olyan érzést kelt, mintha egy erdőben lennének. A tervező három évet töltött azzal, hogy felhalmozza a mintákat, a legtöbbet magángyűjtők, arborétumok, botanikus kertek adományoztak számára szerte a világban. Számos fafaj nagyon ritka, illetve a fossziliák nagy részének nem meghatározható a kora. A legidősebb fajták a libanoni cédrus, a matuzsálem fa, valamint a főnix pálma, amelyek több mint négyezer évesek.
A szerkezetet New Yorkban helyezték el, ahol azelőtt 390 millió évvel egy őserdő állhatott. A kuckó a legújabb történelmi eseményeknek is emléket állít, mivel a minták között találunk a Sandy hurrikán által elpusztított Atlantic sétányból, illetve olyan páfrányfenyőt, amely a hiroshimai atomrobbanást is túlélte, és tanúja volt az egyik legsötétebb pillanatnak az emberiség történelmében.
Forrás:
www.woodworkingnetwork.com/
Tetszett a cikk?
Cikkajánló
Élőben még szebb
REHAU szín tanácsadó, bútorlap választó és ingyenes mintarendelő oldal.
Aki a fánál is keményebb
Tóth Lóránt fafaragó népi iparművész beszél munkáiról.
Rendhagyó, különös és titokzatos
Szőcs Miklós TUI Kossuth-, Munkácsy- és Prima Primissima-díjas szobrászművész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, beszél munkájáról.