Működés: együtt, ragasztva
Mint ismert, a Henkel közel két évtizede alapította meg a Faipari Egyetemi Kutatásért Alapítványt, amely a soproni faipari mérnökképzést hivatott támogatni. Az alapítvány életéből három alapvető változást mindenképpen érdemes ehelyütt is kiemelni. Az első a 2004-es évhez köthető, amikor magánszemélyek támogatására is nyitottá vált. A másik 2008 kezdetére datálódik, mikortól a FAEKA közhasznú szervezetként folytatja tevékenységét, alkalmassá válva a jövedelemadó 1 százalékának gyűjtésére. A harmadik esemény tavalyi, ami pedig nem más, mint a Kiválósági Ösztöndíj névre hallgató támogatási rendszer bevezetésének dátuma.
No és persze ki ne hagyjuk az Országos Faipari Találkozó alkalmával idén aláírt együttműködést, mely aligha jött volna létre, ha nincs a FAEKA, s ezáltal az a kitűnően működő szakmai együttműködés, mely megteremtette az alapjait annak, hogy a Henkel Magyarország Kft. időközben kiszélesítse – s gyakorlatilag valamennyi területre vonatkoztatva elindítsa – a soproni egyetemmel történő kooperációt.
Dr. Fábián Ágnes, Dr. Németh Róbert és Ecseri József (jobbról balra)
Az említett együttműködési megállapodás értelmében a cég ragasztás-technológiák üzletága többek között ragasztástechnikai témájú előadásokkal segíti az egyetemi szakoktatók munkáját, míg szakmai napok és konferenciák alkalmával előadásokkal és kiállítással járul hozzá a rendezvények sikerességéhez. Vállalják a közreműködést tudományos kutatásokban, ahogy a szakdolgozatokban és TDK-munkáknál is szívesen segítenek, élő témajavaslatokkal és külső konzulensi segítséggel. A megállapodás kitér arra is, hogy laborgyakorlatokhoz – ahogy azt tették már a 2013-14-es tanév első félévében – biztosítják a szükséges ragasztó, rögzítő, tömítő, formaleválasztó anyagokat és eszközöket, de nem zárkóznak el a gyakorlati álláslehetőségek biztosítása elől sem.
A megállapodás megkötésével tudatos és tervszerű keretek közé terelt együttműködés nyertesei persze elsődlegesen az egyetemi hallgatók, akik a ragasztástechnika legújabb kutatási eredményeiről első kézből kapnak szakma specifikus információkat.
A rendezvény keretén belül sor került az Alapítvány támogatóinak köszöntésére is.
Az Alapítvány Kiválósági Ösztöndíjasa, Csoma Sarolta
Az Együttműködési keretmegállapodás aláírása
Tetszett a cikk?
Cikkajánló
Az Isteni Lélek sziporkái
Gyenes Tamás fafaragó népi iparművész beszél munkáiról.
Újdonságok a Foresttől
Bemutatkozik a VIBO új termékcsaládja, érkezik a HOME BOX 45 mm-es golyós fiókcsúszók új generációja, moduláris fiókrendező, egyszerű sablon a pontos jelöléshez és meg&ea...
Egyetemi hírek – 2024. október
A Soproni Egyetem 2024. októberi hírei