A bizalom védjegye

A Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara tavaly tavasszal indította el a „Kamara által ajánlott vállalkozás” védjegyprogramját. Ennek célja a kamara önkéntes tagjai számára egy olyan minősítési rendszer kidolgozása, melynek megfelelve a vállalkozások jogosulttá válnak a védjegy használatára. A „Kamara által AJÁNLOTT vállalkozás” címet elnyert, a hitelesség, a szakmaiság, a minőség és a biztonság kifejezésekkel jellemezhető cégek 2016-ban a védjegy viselésével a bizalom erejét is maguk mögött tudhatják.
A programban történő részvétel előfeltétele egy olyan kérdőív kitöltése, melyet a Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület aktív közreműködésével alakítottak ki, az ExcellenCert Kiválósági Tanúsítvány követelményrendszer alapjaira építve. A program meghirdetését követően összességében 128 vállalkozás töltötte ki az online kérdőívet, s valamennyi meg is felelt az előzetes elvárásoknak, ami bizonyos értelemben azt jelzi, hogy a kamara önkéntes tagjai megbízható vállalkozások közül kerülnek ki.
A védjegypályázatra benyújtott pályázati anyagok formai ellenőrzését követően 52 vállalkozás pályázata felelt meg a kritériumoknak. A pályázatok elbírálása egységes szempontrendszer alapján történt. A program szakmai értékelő bizottságot – amely az értékelés folyamatának meghatározásáért és módszeréért is felelt – a Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület ügyvezető igazgatója, a kamarai Ellenőrző Bizottság tagja, valamint a kamarai Etika Bizottság elnöke alkotta. Döntésük értelmében az 52 vállalkozás mindegyike kiérdemelte a „Kamara által AJÁNLOTT vállalkozás” címet.
A közreműködők leszűrték az első ízben meghirdetett pályázat tapasztalatait, melyeket a következő kiírásnál hasznosítani is fognak. Jellemző probléma, hogy továbbra is gondot okoz az önkéntes és a regisztrált tagság közötti különbség felismerése. A kereskedelmi és iparkamarának a regisztrált vállalkozások évente 5000 forintos hozzájárulást fizetnek, az önkéntes tagok pedig tagdíj fizetésével is hozzájárulnak kamarájuk működéséhez.
Képünkön: Szabó Kálmán a Szövetség a Kiválóságért Egyesület képviselője, a Ferenczi Gépipari Kft. részéről Ferenczi Katalin, valamint Mikóczi Tamás, a GYMSKIK társelnöke
Kapcsolódó dokumentum:
asztalos-januar-49
Tetszett a cikk?
Cikkajánló
Festési rendszer, kettős membránszivattyúval
Az, hogy miként visszük fel a kezelendő felületre a festéket, ecsettel, festőhengerrel vagy egyéb megoldást választunk, függ a felületi minőségtől, a mérettől, a felhasznált anyag tulajdonságait&oa...
Lítiumionos raklapemelő targonca a Baolitól
Az EP-15-03 könnyen kezelhető, nem igényel karbantartást, s a 24-Volt-/20 -Ah- akkumulátor bármely 220 voltos aljzaton tölthető.
A REHAU korszerű logisztikai központtal fejleszti az élzáró-szolgáltatást
Visbekben található szerviz- és logisztikai központját: az ügyfelek mostantól még több raktárkészleten lévő termék és számos, élzáróhoz kapcsolódó...