Fejlessz, hogy ne maradj le!
A hazai kis- és középvállalkozások nagy hányada tisztában van azzal a gyors infotechnológiai fejlődéssel, amely napjainkban végbemegy. A kutatások szerint viszont a vállalkozások fejlesztéseiket nem ezen a területen valósítják meg, versenytársaikkal szembeni lemaradásuk így növekedhet. Azonban van lehetőség a helyzeten változtatni.
Fotó: homag.com
A hazai kkv-k csak korlátozottan használják az informatikai eszközöket és programokat. A magyar asztalosok jelentős aránya hiányos információkkal rendelkezik az infokommunikációs technológiák (IKT) vállalati felhasználásának lehetőségeiről, előnyeiről.
Ezt a helyzetet hivatott segíteni a Modern Vállalkozások Programja. A Széchenyi 2020 Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programja keretében megvalósuló projekt fő célja a hazai kkv-k versenyképességének növelése. Az új informatikai alkalmazások használatának ösztönzése, az általuk elérhető előnyök bemutatása és a korszerű megoldások iránti igény felkeltése mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a programban részt vevő asztalos vállalkozások versenytársaiknál hatékonyabban, eredményesebben működhessenek a hazai és a külföldi piacokon.
A projekt konzorciumban valósul meg a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara koordinálásával. A konzorcium további tagjai az Informatika a Társadalomért Egyesület és a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség. A megvalósításban további kiemelt együttműködő partnerek a területi kereskedelmi és iparkamarák.
DE MIÉRT JÓ EZ EGY ASZTALOSNAK?
Nagy András IKT-tanácsadó (InfoKommunikációs Technológiák) kérdésünkre elmondta, hogy a kormányzati támogatással létrehozott projekt arra törekszik, hogy segítse olyan fizikai eszközök, szoftverek vagy módszerek meghonosítását egy cég életében, amely kiváltja a hagyományos papír alapú, úgynevezett „jegyzetelős és fejbentartós” feladatvégzést, vagy a meglévő, korszerűtlenné vált informatikai megoldások cseréjét eredményezi.
Az országban 19 fős tanácsadói hálózat segít a vállalkozásoknak eligazodni abban, hogy milyen eszközökkel és szolgáltatásokkal érhetnek el nagyobb hatékonyságot. A tanácsadó helyben, az érdeklődő vállalkozást rövid határidővel felkeresve, ingyen megvizsgálja az informatikai felkészültséget, segít az informatikai fejlesztési stratégia kidolgozásában, javaslatokat tesz és tájékoztatást ad a pályázat részleteiről.
BÁRKI BELEVÁGHAT?
A pályázás egyik feltétele, hogy a vállalkozásban 1 fő alkalmazott legyen – a vállalkozó mellett. A támogatást igénylőnek továbbá vállalnia kell, hogy a megvalósítást követő 2. üzleti évben üzemi eredményeit növeli az elnyert vissza nem térítendő támogatás értékének legalább 25 százalékával, vagy az elektronikus értékesítésből származó éves nettó árbevételének növekedése el fogja érni az elnyert vissza nem térítendő támogatás értékének legalább a 120 százalékát.
A tanácsadó szerint a projekt egyszerű, pályázatíró gyakorlat nem szükséges hozzá. Ahol a feltételek nem adottak a pályázat beadásához, ott is előnyt szerezhet a vállalkozás: Digitálisan Felkészült Vállalkozás (DFV) minősítést szerezhet ugyanis a kamarától, mely tanúsítvány jó belépő, és amelyet a későbbi pályázatok esetén a hasznára fordíthat.
MEKKORA ÖSSZEG IGÉNYELHETŐ?
A pályázati elbírálás feltétele, hogy a támogatást igénylő vállalkozásnak minimum 10% önerővel kell rendelkeznie. Emellé kaphat (DFV megléte esetén) 40% vissza nem térítendő támogatást (DFV nélkül 35%), valamint 50% mikrohitelt. A vissza nem térítendő támogatás minimum 1 millió forint, maximum 24 millió forint lehet és a fele előre lehívható. Az 1% kamattal árazott hitel összege pedig minimum 1,25 millió forint, maximum 37,5 millió forint. További kikötés, hogy a megpályázott összeg 80%-át különféle szoftverekre, 20%-át pedig hardverre költse az igénylő.
Ez elsőre talán meglepőnek hangzik, de általában a jogtiszta programok plusz a honlapkészítő szolgáltatások drágábbak lehetnek a hardvereknél.
Az érdeklődő részletes információkkal lehet gazdagabb a vallalkozzdigitalisan.hu oldal felkeresésével, ahol egy szállítói partnerhálózatot is talál, mely segíti az eszközbeszerzést, ha időt szán a kedvezményes árú termékek, szolgáltatások böngészésére.
Kapcsolódó dokumentum:
vallalkozzdigitalisanhu-fejlessz-hogy-ne-maradj-le
Tetszett a cikk?
Cikkajánló
Az Isteni Lélek sziporkái
Gyenes Tamás fafaragó népi iparművész beszél munkáiról.
Újdonságok a Foresttől
Bemutatkozik a VIBO új termékcsaládja, érkezik a HOME BOX 45 mm-es golyós fiókcsúszók új generációja, moduláris fiókrendező, egyszerű sablon a pontos jelöléshez és meg&ea...
Egyetemi hírek – 2024. október
A Soproni Egyetem 2024. októberi hírei