Jelentős az érdeklődés a két új tőkealap iránt
Jelentős az érdeklődés a magyar kis-, és középvállalkozások részéről a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. két új tőkealapja iránt, több száz növekedési tervekkel rendelkező cég kereste meg az alapot támogatásért.
A Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. 50 milliárd forintra bővült tőkekeretéből a következő évtizedben százas nagyságrendben tervez tőkét fektetni hazai kkv-kba. Csuhaj V. Imre, a Zrt. elnök-vezérigazgatója elmondta: szakértői csapatuk folyamatosan dolgozik azon, hogy a beérkező több száz üzleti koncepció közül kiválassza a legígéretesebbeket.
Az SZTA egész Magyarország területén keresi azokat a stabilan növekedni képes cégeket, amelyek tevékenysége akár a tőkebefektetők fő célpiacain kívül esik, mint például a fémipar, illetve nem reális megoldás számukra a hitelfelvétel.
Az alapkezelő a Széchenyi Tőkebefektetési Alapon (SZTA) keresztül 22 milliárd, az Irinyi II. Kockázati Tőkealap 8 milliárd, a Kárpát-medencei Vállalkozásfejlesztési Alap 20 milliárd forinttal járul hozzá a kkv-szektor versenyképességének növeléséhez.
A szeptemberben elindult Irinyi II. Kockázati Tőkealap az Irinyi Tervben kiemelt iparágakban tevékenykedő, közép-magyarországi ipari vállalkozások, beszállító cégek számára biztosít tőkét a bővüléshez, fejlesztésekhez, valamint Ipar 4.0-s digitalizációs terveik megvalósításához.
A kiemelt szektorok közé tartozik a járműipar, a speciális gép- és járműgyártás, a zöldgazdaság, a megújuló energia, az élelmiszeripar, az egészségipar, a védelmi ipar, a faipar, valamint az ezekhez kapcsolható infokommunikációs, digitális fejlesztések.
A Kárpát-medencei Vállalkozásfejlesztési Alap a Magyarországgal szomszédos országokba, azon belül is a terjeszkedő, illetve onnan Magyarországra érkező innovatív cégek bővülési szándékait kívánja finanszírozni. A befektetések valamennyi esetben Magyarországon valósulnak meg.
A tőkeprogram célja, hogy finanszírozza a nemzetgazdasági szempontból jelentős beruházásokat, és támogassa a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások nemzetközi - azon belül is a Magyarországgal határos országok kkv-jaival történő - hosszú távú kapcsolatépítését.
A Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. 2011. és 2016. között a Széchenyi Tőkebefektetési Alap 14 milliárd forintos forrásából fektetett be magyar kkv-kba. Az SZTA forrásának 85 százaléka európai uniós forrás, 15 százaléka magyar állami forrás. 2016-ig 89 magyar vállalkozás fejlődéséhez és működéséhez biztosított forrást.
Tetszett a cikk?
Cikkajánló
Trend(i) színek egyszerűen, gyorsan
A Nyugat-Európában már trendnek nevezhető színek hazánkban is egyre nagyobb teret hódítanak, különösen az új és modern épületek kivitelezése során tapasztalható az elsős...
Profileszközrendszer a Leitztől
A „ProfilCut Q” eszközrendszer egyszeri és újra élezhető, állandó rendszerekből épül fel, melyek lehetővé teszik a gazdaságos, egyénre szabott technikai megoldásokat.
Multifunkcionális munkabakok
Amikor asztalosként épp az ügyfélnél helyszíni munkát végzünk, nincs annál rosszabb, ha nem találunk egy olyan munkafelületet, ahol kényelmesen és stabilan dolgozhatnánk.