Vákuumos leszorító a Kentechtől
Vákuumos leszorításhoz kétféle technika létezik. Az egyik a vákuumpapucs és a vákuumszivattyú párosítás. Ez azonban nagyobb befektetéssel és bizonyos konstrukciók esetében karbantartási költségekkel is járhat. Nem kell azonban lemondanunk a vákuumos leszorítás kényelméről, ha úgynevezett ejektorral működő papucsot választunk. A kapott termék egy 30 dekás vákuumpapucsot és a belé integrált ejektort is tartalmazza.
Annyi a dolgunk, hogy a sűrített levegős hálózatra csatlakoztassuk, egy zárható szelep közreiktatásával. A 6–8 baros levegőből a készülék vákuumot hoz létre a Venturi-elvnek köszönhetően. Nyilván a dimenziókra figyelni kell, mert a túlzott forgatónyomaték károsíthatja az eszközt. Push-in csatlakozókkal többet is egybeépítettünk nagyobb alkatrészek rögzítéséhez. A papucson rögzítési furatok is találhatók.
Legyen szó csiszolásról, marásokról, vagy élzárásokról, a lapanyagok minden esetben stabilan és benyomódásmentesen rögzülnek. Az eszköz vízszintes vagy függőleges helyzetben is használható. A tapadás erőssége függ az adott anyag porózusságától, valamint a munkafelület tisztaságától (por). Méretei: MxSZxH: 22x165x205 mm. Az ejektor légfogyasztása 23 l/perc, ami nem igényel túlzottan nagy légsűrítőt.
A gumialátétek cserélhetőek, így a tapadófelületet az adott munkadarab paramétereihez lehet igazítani.
A termékeket a Kentech Kft. bocsátotta a rendelkezésünkre.
A lapra az alábbi linken fizethet elő:
https://faipar.hu/magyar-asztalos-elofizetes
Kapcsolódó dokumentum:
szerszamajanlo
Tetszett a cikk?
Cikkajánló
Élőben még szebb
REHAU szín tanácsadó, bútorlap választó és ingyenes mintarendelő oldal.
Aki a fánál is keményebb
Tóth Lóránt fafaragó népi iparművész beszél munkáiról.
Rendhagyó, különös és titokzatos
Szőcs Miklós TUI Kossuth-, Munkácsy- és Prima Primissima-díjas szobrászművész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, beszél munkájáról.