Fába csomagolt acél
Miért is ne lehetne egy acél építményt fával esztétikusabbá tenni? Erre gondolt a Holz in Form Niedermeier GmbH is, amikor kifejlesztette a Mitercurve eljárást. Ennek segítségével a lapos, egyre íveltebb farészek gér- és ferde vágásokkal hajszálpontosan illeszthetők egymáshoz.
A házon belül kifejlesztett technológiával az acélból készült csigalépcsők fával burkolhatók. S hogy honnan a név? Egy kicsit az angolból, hiszen a „Miter” az angol gérvágó, a kifejezés második fele pedig a német „kanyar” szó megfelelője. A gérezési/sarokmetszési és ferdevágási technika új lehetőséget nyit a bútorok és lépcsők tervezésében és kivitelezésében egyaránt. A 2019-ben alapított pultmanufaktúra ezáltal egy újabb ággal bővítette kínálatát. A marklkofeni asztalosműhely egy háromgenerációs családi vállalkozás, amelynek munkatársai mindig megtalálják a piaci réseket ötletgazdagságukkal, előrelátásukkal. A fafeldolgozással foglalkozó cégek számára a Holz in Form Niedermeier olyan, akár egy „kiterjesztett, meghosszabbított munkapad”, melynek nem csak asztalosok és ácsok, hanem vásár- és boltépítő szakemberek is oszlopos tagjai. Szakterületük a formázott fa alkatrészek gyártása.
forrás: www.holz-in-form.de
Tetszett a cikk?
Cikkajánló
Élőben még szebb
REHAU szín tanácsadó, bútorlap választó és ingyenes mintarendelő oldal.
Aki a fánál is keményebb
Tóth Lóránt fafaragó népi iparművész beszél munkáiról.
Rendhagyó, különös és titokzatos
Szőcs Miklós TUI Kossuth-, Munkácsy- és Prima Primissima-díjas szobrászművész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, beszél munkájáról.