Olvasásra ajánljuk
THONET - HAJLÍTOTTFA- ÉS CSŐVÁZAS BÚTOROK
Michael Thonet, boppardi születésű asztalosmester, aki a bútorgyártásban bevezette a sorozatgyártást, idővel a XIX. század legnagyobb gyárosává vált. A cégalapító 1871-ben bekövetkezett haláláig több mint négymillió bútordarab készült, ebből három és fél millió szék volt. Ekkor már lerakataik voltak New Yorktól Szentpétervárig az egész világon, természetesen Budapesten is. A századvég táján hatezer munkásuk napi négyezer bútordarabot állított elő. Talán kevesen tudják, hogy a nevezetes No. 14-es szék (a Thonet név hallatán valószínűleg ez a bútor jut először eszünkbe) és az egyéb hajlítottfa-termékek mellett a cég csővázas bútorokat is készített, sőt napjainkban is készít. A Thonet-cég folyamatosan foglalkoztatta a kor legnevesebb tervezőit, művészeit: dolgozott a cégnek Adolf Schneck, Marcel Kammerer, Mies van der Rohe, Le Corbusier vagy éppen a magyar származású Marcel Breuer.
(Magyar nyelvű, színes, 164 oldal)
A könyv megvásárlása: http://shop.woodholz.eu/webaruhaz/view/butor-belsoepiteszet/thonet/26
LAKÁS ÉS BÚTOR 1920–1948 KÖZÖTT
Az első világháború utáni Európa társadalmi szerkezete, az itt élő emberek élete gyökeresen megváltozott, s ez a lakások kialakításában és berendezésében is erősen megmutatkozott. A házépítésben és a lakberendezésben is előretörtek a modern irányzatok. A racionális térszervezés, a jól kihasználható, praktikus bútordarabok a megváltozott életkörülményekhez igazodtak, a háztartásban is alkalmazni kezdték a kor vívmányait. A legismertebb és legtehetségesebb magyar építészeket, belsőépítészeket, bútortervezőket és iparművészeket az a kérdés foglalkoztatta, hogyan lehet az emberek életét könnyebbé, jobbá tenni, és közben az ízlésüket formálni. A kötetben számos alkotó, többek között Kozma Lajos és Kaesz Gyula életművébe nyerhetünk betekintést, rácsodálkozhatunk bútoraik, s ezeken keresztül gondolkodásmódjuk maiságára. Ezt a fényképekkel, korabeli képekkel, ter vrajzokkal gazdagon illusztrált könyvet az iparművészet, a bútortervezés és a lakberendezés iránt érdeklődő olvasóknak egyaránt ajánljuk.
(Magyar nyelvű, színes, 112 oldal)
A könyv megvásárlása: http://shop.woodholz.eu/webaruhaz/view/butor-belsoepiteszet/lakas-es-butor-1920-1948-kozott/59
Kapcsolódó dokumentum:
olvasasra-ajanljuk
Tetszett a cikk?
Cikkajánló
Az Isteni Lélek sziporkái
Gyenes Tamás fafaragó népi iparművész beszél munkáiról.
Újdonságok a Foresttől
Bemutatkozik a VIBO új termékcsaládja, érkezik a HOME BOX 45 mm-es golyós fiókcsúszók új generációja, moduláris fiókrendező, egyszerű sablon a pontos jelöléshez és meg&ea...
Egyetemi hírek – 2024. október
A Soproni Egyetem 2024. októberi hírei