Óriás oroszlánt faragtak

Egyetlen hatalmas fatörzsből faragta ki a neves szobrász, Dengding Rui Yao és 20 fős csapata azt a hatalmas oroszlánt, mely a kínai Hubei tartomány egyik látványossága lett. A szobrászok három év alatt alkották meg a 14,5 méter hosszú, 5 méter magas és 4 méter széles oroszlánt Mianmarban. Onnan szállították az ötezer kilométerre lévő Wuhan városába, ahol rengeteg ember gyűlt össze, hogy üdvözölje a fenséges alkotást. Méretei alapján a szobor Guinness rekord lett a legnagyobb faszobor kategóriában.
Az viszont még mindig nem világos, hogy a szobrot milyen fából faragták. Valószínűleg a gyorsan növő, lombhullató, Metasequoia fajt használták, mely őshonos Hubei tartományban. A környezetvédők remélik, hogy a tagadhatatlan szépségű szoborhoz talán egy betegség miatt kivágott fát használtak, mert az említett fafaj egyre ritkább és többszáz évig is elél.
Kínában az oroszlán a hatalom és a nagyság szimbóluma már az ősidők óta. Úgy tartják, hogy az állat megvéd a gonosz szellemektől, ezért használták díszítő elemként az oroszlán szobrokat a császári paloták kapujában, hivatalos rezidenciák, templomok előterében és a temetőkben.
Tetszett a cikk?
Cikkajánló
Profileszközrendszer a Leitztől
A „ProfilCut Q” eszközrendszer egyszeri és újra élezhető, állandó rendszerekből épül fel, melyek lehetővé teszik a gazdaságos, egyénre szabott technikai megoldásokat.
Multifunkcionális munkabakok
Amikor asztalosként épp az ügyfélnél helyszíni munkát végzünk, nincs annál rosszabb, ha nem találunk egy olyan munkafelületet, ahol kényelmesen és stabilan dolgozhatnánk.
Hogyan reagál az európai faablak gyártás az elszabadult energiaárakra?
Szigorodó előírások, kompozit alapanyagok, új szerszámok a láthatáron…