prof. dr. Mészáros Károly szoboravatása – 2020. szeptember 8.
Az erdőmérnöki kar épülete előtt, a botanikus kert egyik legforgalmasabb sétaútja mellett került felállításra és felavatásra a kar egykori dékánjának, az egyetem egykori rektorhelyettesének, prof. dr. Mészáros Károlynak a szobra. A szobor közadakozásból valósult meg, melyet a Mészáros Károly Felsőoktatási Emlékalapítvány, a Soproni Egyetem, az erdőmérnöki kar indított a család, az Országos Erdészeti Egyesület vezetése, valamint Mészáros Károly évfolyamtársainak egyetértésével.

Az ünnepségen prof. dr. Fábián Attila, a Soproni Egyetem általános rektorhelyettese köszöntötte a jelenlévőket. Ezt követően a család nevében dr. Mészáros Károlyné, az egyetem részéről pedig prof. dr. Faragó Sándor rector emeritus leplezte le prof. dr. Mészáros Károly szobrát. A mellszobor Vanyúr István Szigetváron élő művész alkotása. Prof. dr. Bidló András, az erdőmérnöki kar dékánja méltatta prof. dr. Mészáros Károly életútját, szakmai tevékenységét. Dr. Lett Béla professor emeritus „Emléktáblától szoboravatásig” című beszédében emlékezett vissza a professzorra, mint egy igazi csapatemberre, aki erdőpolitikusként, menedzserként és tanárként is maradandót tudott alkotni. Az egykori évfolyamtársak nevében Kosztka László osztotta meg emlékeit barátjáról, akivel együtt élte meg az egyetemi éveket. Dr. Mészáros Bence édesapja szobránál a család nevében mindenkinek köszönetet mondott, aki hozzájárult ahhoz, hogy ez a szobor felállításra kerüljön. Felelevenítette gyermekkorát, amikor testvérével együtt sokat játszott a botanikus kertben, mondandóját ezzel zárta: „Ő itt szeretett a legjobban lenni. Nagy megnyugvással tölt el, hogy most már mindig itt lehet.”
Kapcsolódó dokumentum:
egyetemi-hirek-2020-09-10
Tetszett a cikk?
Cikkajánló
Burkolat, gerendák, ajtók — készítse el saját maga!
Ha kis műhelyben dolgozik, különösen fontos, hogy olyan gépe legyen, amely nem foglal sok helyet, mégis professzionális eredményt nyújt.
Lucaszék és társa
Kerling Alajos hobbi asztalos mutatja be az általa ismert és készített Luca széket.
A Wood-Mizer forgalomba hozta a WM5500 fűrészgépet
Új generációs ipari fűrészgép nagyobb teljesítménnyel és intelligensebb technológiával.


