Szil, luc és beton
A tervező helyben található alapanyagokban gondolkodott, túlnyomó többségben szilfát és lucfenyőt használt az építés során.
Összesen hatvan fát vágtak ki, ez elegendőnek bizonyult a szerkezeti elemekhez, a látszó fafelületek kialakításához és még néhány beépített bútor elkészítéséhez is.
A fa mint alapanyag mellett a szerkezetnél és a belső enteriőr látszó felületeinél is a beton volt a meghatározó struktúra. Nem csupán a hatékonyság kedvéért. Tudatos választás, egyfajta tiszteletadás a letisztult, egyszerű felületek előtt.
A minimalista belső tér a nagy üvegfelületeken és a házat átmetsző „decken” keresztül beengedi és érvényesülni is hagyja a házat körülvevő tájat. A ház különleges értéke, hogy bent is érezhető, szinte tapintható az osztrák vidék esszenciája, az épület szépen mutatja meg a népi építészetből eredeztethető arányokat, tereket, a környezettel való direkt kapcsolatot.
Tetszett a cikk?
Cikkajánló
Élőben még szebb
REHAU szín tanácsadó, bútorlap választó és ingyenes mintarendelő oldal.
Aki a fánál is keményebb
Tóth Lóránt fafaragó népi iparművész beszél munkáiról.
Rendhagyó, különös és titokzatos
Szőcs Miklós TUI Kossuth-, Munkácsy- és Prima Primissima-díjas szobrászművész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, beszél munkájáról.