Egyszerű faházak az olasz erdőben
Egy milánói tervező stúdió, a Peter Pichler Architecture egy érdekes turisztikai megoldást álmodott: az olasz Dolomitok erdeibe építenének fenntartható faházakat.

A faházak egy meglévő szálloda szolgáltatásának kiegészítői lennének, lenyűgöző kilátást és természetközeli élményt teremtve a vendégeknek. A hegyes, meredek tetővel rendelkező lakások alakját a környező fenyőfák ihlették, belül pedig ugyancsak a fa dominál. A kétszintes, rendkívül egyszerű házikók mérete a tervek szerint 35 és 45 m2 közöttiek lesznek.

Az alsó szint egy társalgó élettér, a felül pedig egy hálószoba és egy kis fürdő várja majd a nyugalomra vágyó vendéget.

A tervezők úgy gondolják, hogy a turizmus jövője az ember és a természet kapcsolatán alapul. A jól integrált kivitelezésű lakóterek pedig erősítik ezt a kapcsolatot.
Tetszett a cikk?
Cikkajánló
A Wood-Mizer forgalomba hozta a WM5500 fűrészgépet
Új generációs ipari fűrészgép nagyobb teljesítménnyel és intelligensebb technológiával.
WEINMANN Treff 2025 – Együtt építjük a jövő élettereit
2025. november 12–13-án ismét megrendezésre kerül a faépítészeti ágazat egyik legfontosabb szakmai eseménye: a WEINMANN Treff.
A Wood-Mizer bemutatja 2025. évi, új mobil fűrészipari és szélező megoldásai
A Wood-Mizer két rendkívül sokoldalú mobil géppel bővítette termékportfólióját, amelyeket olyan szakemberek számára terveztek, akik mobil munkavégzési megoldásokat keresnek.


