Kutatók éjszakája a Simonyi Károly karon
Az idei évben ismételten bekapcsolódott a Kutatók Éjszakája európai programsorozatba a Soproni Egyetem Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kara.
A kar által szervezett programok több helyszínen voltak elérhetőek az egyetemi kampuszon belül, így a B épületben, a Természeti Erőforrások Kutató Központban és a Faipari Tanüzemben találkozhattak oktatóink, kutatóink bemutatóival, előadásaival az érdeklődők.
A főépületben az áltudomány és az építészet történelmi és mai vonatkozásairól, összefüggéseiről hallhattak érdekes előadást az érdeklődők.
A Természeti Erőforrások Kutató Központban megismerkedhettek az érdeklődők a lakókörnyezetünkben beépített faanyagokat leggyakrabban károsító rovarokkal és az általuk okozott kártételekkel. A program keretében preparált rovarok és az általuk „megrágcsált” faminták is megtekinthetők voltak.
A faanyagok „rejtélyes” oldalával foglalkozó bemutató során a faanyagok érdekes jellemzőinek megismerésére nyílt lehetőség. Emellett „barangolhattak” a látogatók mikrométerek között a pásztázó elektronmikroszkóp segítségével. Emellett a Faipari Tanüzemben interaktív faesztergályos bemutatót láthattak az érdeklődők, ahol sakkfigurák elkészítését figyelhették meg, és végül haza is vihették az elkészült darabokat a látogatók.
Reméljük, hogy vendégeink a kellemes időtöltés után élményekkel és új ismeretekkel is gazdagodva tértek haza. Jövőre reményeink szerint továbbra is változatosabb programokkal, még nagyobb kínálattal folytatódik oktatóink, kutatóink éjszakai bemutatkozása a nagyközönségnek.
Kapcsolódó dokumentum:
egytemi-hirek-201911
Tetszett a cikk?
Cikkajánló
Élőben még szebb
REHAU szín tanácsadó, bútorlap választó és ingyenes mintarendelő oldal.
Aki a fánál is keményebb
Tóth Lóránt fafaragó népi iparművész beszél munkáiról.
Rendhagyó, különös és titokzatos
Szőcs Miklós TUI Kossuth-, Munkácsy- és Prima Primissima-díjas szobrászművész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, beszél munkájáról.